ZARZĄDZANIE ZDROWIEM W PRACY

Najbardziej przeciążająca dla naszego kręgosłupa jest pozycja siedząca. Ten warsztat powstał nie tylko po to aby nauczyć cię prawidłowego ustawienia biurka i krzesła w pracy, ale przede wszystkim żeby nauczyć cię jak zarządzać swoim zdrowiem w trakcie codziennych obowiązków zawodowych jak i w czasie wolnym! Wiele osób nie zauważa, że spożywa posiłki na siedząco, jedzie do pracy na siedząco, pracuje na siedząco, odpoczywa na siedząco i śpi na boku z przyciągniętymi kolanami do brzucha – czyli de facto na siedząco!
Czas zadbać o zdrowie kręgosłupa!

W programie:

Część teoretyczna

+  Prawidłowe przygotowanie stanowiska pracy.
+ pozycja siedząca - jaki ma wpływ na organizm (porozmawiamy o typowych dolegliwościach takich jak: żylaki i obrzęki kończyn dolnych, dysfunkcje kręgosłupa, dolegliwości narządów wewnętrznych, bóle głowy i problemy oczu)
+  Siedzenie na krześle lub piłce – za i przeciw.
+  Siedzenie czy stanie przy biurku – za i przeciw.
+ Yoga, pilates, pływanie, fitness co wybrać? czyli o tym jak bezpiecznie wybrać najlepszą formę rekreacji lub sportu dla siebie.

Część praktyczna

+ Badanie postawy ciała i długości nóg - każdy uczestnik warsztatu zostanie zbadany pod kątem przeciążeń związanych z pracą siedzącą.
+  Ćwiczenia w pracy (co robić dla zdrowia bez odrywania się od pracy).
+  Ćwiczenia profilaktyczne do wykonywania w domu (rozciągające, rozluźniające i antystresowe)
+ Specjalistyczne ćwiczenia w typowych dolegliwościach: bóle głowy, szybkie męczenie oraz suchość oczu, zespół cieśni nadgarstka i drętwienie rąk.

Kiedy: 3 marca 2018 (trwają zapisy)
Godzina: 10:00
Gdzie:  Ślężna 78 (centrum treningu personalnego)
Cena: 60 zł
Zapisy: 608 850 342, bn.fizjoterapia@gmail.com